Muhtar Mil

Hoşgeldin Köylü! Ne Yapalım?

Öğrenmek İstediğin Her Şeyi Buradan Görebilirsin. Dilersen Oyun İçerisinden Bana Soru Sorabilirsin.

Banka Haberleri Yardım

Oyunun amacı içeriğinde olduğu gibi bebek bakmayı öğretmektir. Diğer amacı ise perilerin var olduğuna inandırmaktır. Tabiki şaka yapıyorum sende hemen inanıyorsun. Oyunun amacı sizlere yatırım yapmadan para kazandırmaktır. Zor bir şey yaptırmıyoruz bebek bakmak gibi. Pardon tam da onu yapıyorduk :). Bebeğin ihtiyaçlarını giderdikçe puan kazanırsınız. Belli bir seviyeye geldiğinizde görevler aktif olur. Görev sisteminden elde edilen kazanç ödül perisine gönderilen puana orantılı bir şekilde dağıtılır. Bu kadar basit yani bebek bakmak:)
Bu sorunun cevabını yanlış yerde arıyorsun annene sormanı tavsiye ederim. Ama ben yine de kendimce biraz anlatayım. Bebeğin ilk ihtiyacı budur. Bebeği beslerken doğal olarak doyuyor. Tekrar acıkmasını sağlayan bir peri var. O kim mi ? Tabiki de Beslenme Perisi. Bu bebeğin yediği yemekleri içinden temizleyip sana puan olarak geri veriyor. Sen de tekrardan onu besliyorsun. Baktın çok çabuk mu doyuyor. Hemen Geliştirme Perisine git biraz daha tombul yapsın bebeği daha geç doysun. Eğer ben besleyemem diyorsan da hemen beklemeden Bakıcı Perisinin yanına. O bakacak birini bulur canım bebeğe.
Bu nasıl bir soru ? Tabiki eğlendirerek. Belli bir miktar eğlendirdikten sonra bebeğin sıkılmasını sağlaman lazım. Bunu yapan kişide Eğlence Perisi. Bebeğin eğlencesini alıp sana puan verir. Ve tekrardan eğlendire bilirsin. Bebek çok çabuk mu eğlenmekten sıkılıyor ? O zaman Yükseltme Perisine gidip eğlence durumunu artırabilirsin. Ha eğlendirme vaktin yoksa da Bakıcı Perisine gidip bu işe bakması için bakıcı kiralayabilirsin.
Bebeği yeterince besleyip ilgi bölümünü açman lazım. Sonra gerisi kolay. Fazla ilgiyi sevmiyor değil mi ? Üzülme İlgilenme Perisi perisi burada devreye giriyor. Gösterdiğin tüm ilgiyi ondan alıp sana puan veriyor. Ve tekrardan aynı şekilde ilgilenebiliyorsun. Gösterdiğin ilginin fazla gelmesinden sıkıldıysan Yükseltme Perisine git ve ilgi kapasitesi yükselt. Ben ilgilenmekten anlamam diyorsan o zaman Bakıcı Perisine gidip eleman al
Siz bebeğin ihtiyaçlarını giderdikçe giderdiğiniz ihtiyacın puanını kazanırsınız. İhtiyaç durumları tamamen dolduğunda onları perilere vererek boşaltabilirsiniz. Bunlar sırasıyla Beslenme Perisi İlgilenme Perisi Eğlence Perisidir. Bebeğin ihtiyaç durumunu arttırmak için Yükseltme Perisini ziyaret et. Onu da yalnız bırakma arada uğra üzülüyor sonra.
Bu şık görünümlü peri perilerin en önemlisi.(Sakın diğer perilere söyleme alınırlar.) Kendisi müdürlüğünü yaptığı iş yerinde, patronun karısı tarafından çok şık olduğu için kovulmuştur. Kıskanç biriymiş yani. Biz de bu fırsatı elimizden kaçırmadık ve kendisine iş teklifinde bulunduk. O da söz konusu ben olunca hemen kabul etti.( Aramızda kalsın 1 hafta boyunca kapısında bekledim.) Bu şık perinin görevi de size görev verip sistemin para kazanmasını sağlamaktır. Hem de sana ödül olarak görev puanı veriyor.
Destek Perisi insanlara yardım etmeyi çok sevdiği için burada gönüllü olarak çalışmaya başladı. Herhangi yaşadığın bir sorunda veya aklına takılan bir soruda ona danışabilirsin. Aman diyeyim sakın gereksiz bir şey de danışma. Yardımı çok sevdiği gibi çokta sinirlidir. Ceza verebilir. Hem de bu yardımsever peri kimin daha iyi bakıcı olduğunun sıralamasını yapıyor. Ondan öğrenebilirsin. Hadi yine iyisin....
Güzel bir soru. İsminde olduğu gibi ödül veren bir peri kendisi. Nasıl burada işe başladığını sormayın anlatması uzun hikaye. Zor ikna ettik. Eeee yani bizde sonuçta hatırı sayılan bir kişiyiz sonuçta(!)Fazla uzatmaya gerek yok. Benim en çok sevdiğim peri budur. Yaptığın bakıcılığın karşılığını buradan TL olarak alıyorsun. Bakıyorum da döndün köşeyi yine. Ama tabiki bu destek perisi gibi karşılıksız yapmıyor. Kazandığın puanları bu güzel periye verip senin adını sisteme gönderdiğin puanla beraber ekliyor. Bak en önemli nokta iyi oku burayı. TÜM KULLANICILARIN GÖREVLERDEN SİTEYE KAZANDIRDIĞI PARAYI SİSTEME GÖNDERİLEN PUANLARA ORANTILI BİR ŞEKİLDE PAYLAŞTIRIYOR. Kendisi çalışanla çalışmayana aynı maaşı vermeye kesinlikle karşıdır. Bu kızı sevme nedenlerimden birisi de bu. Bence sen de çok seveceksin.
Yaptığınız görevlerden gelen görev puanı ile alabilirsiniz. Eşyaların ne işe yaradığı ve fiyatları Geliştirme Perisinde yazmaktadır. Daha fazla ayrıntı için Geliştirme Perisini ziyaret edin
Oyunda kazandığınız parayı çekmek en doğal hakkınız. Bunu yapmak için profil sayfasından hesap ayarlarına oradan da banka bilgileri sekmesine tıklayıp istediğiniz banka bilgilerini girebilirsiniz. (iban, papara ve ininal kart numarası) Para çekme işlemini de profil sayfasından cüzdan bölümünden yapabilirsiniz.
Takım sistemi üyelerin bir araya gelerek kazandığı puanın bir kısmını ekstra olarak takıma verir. Takım liderlerini istediği zaman takımın puanını kullanıcılara paylaştırır. Takım kurmak için Kral Tacına ihtiyaç vardır. Bunu Geliştirme Perisinde bulabilirsin. Eğer yoksa ve bir takıma katılmak istiyorsan hemen sohbete yaz. Sohbeti gereksiz işler için değilde bunun için kullanabilirsin mesela :)
Sohbette paylaşılan hiç bir şeyden sorumlu olmayız. Tüm sorumlular yazan kişilerdir. Yazılan yazılar kayıt altına alınmaktadır. Bunlar herhangi bir hukuksal olay için depolanmaktadır. Sohbette kesinlikle kimsenin özel hayatıyla ilgili bir şey yazamazsınız. Sataşmak, küfür,hakaret,küçümseme vb. şeyler yasaktır. Hesap bilgileri gibi özel bilgileri paylaşmak yasaktır. Yani kısaca her türlü insanlık dışı yazılar yasaktır. Bunlara uymayanların hesabı kalıcı olarak askıya alınır ve yaptığı şeye göre hukuksal süreç başlar.